Akta sprawy Olewnika w sieci, m.in. ostatni list Franiewskiego [DOKUMENTY]

Dziś w nocy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski rozpoczął umieszczanie prokuratorskich materiałów i innych dokumentów dotyczących sprawy porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Dziennikarz zdecydował się upublicznić akta na swoim profilu na facebooku by, jak tłumaczy, ludzie mogli sami wyrobić sobie zdanie na temat tej sprawy. Publikacja dokumentów ze sprawy Olewnika następuje na kilka dni przed przyjęciem przez sejmową komisję śledczą ostatecznego sprawozdania. Głosowanie ma się odbyć w przyszłym tygodniu. Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku nadal bada sprawę Olewnika. Sprawdza między innymi, jakie błędy popełniono w czasie całego śledztwa.

W pierwszej części opublikowanych przez Latkowskiego materiałów znalazły się głównie dokumenty i dowody dotyczące samobójczej śmierci zabójców Olewnika, w szczególności dotyczące samobójczej śmierci szefa grupy Wojciecha Franiewskiego. Są tam między innymi listy, jakie gangster pisał z aresztu do swojej żony.

Oprócz tego w sieci znalazła się też m.in treść postanowienia o umorzeniu śledztwa w sprawie samobójstwa Franiewskiego a także opinia zawierająca analizę materiałów operacyjnych i procesowych spraw dotyczących targnięcia się na życie sprawców uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika (do Użytku Sejmowej Śledczej).

Niedawno Sylwester Latkowski umieścił też na stronie list Jacka Krupińskiego - przyjaciela Krzysztofa Olewnika, który dzisiaj ma prokuratorskie zarzuty - w którym ze swojej perspektywy opisuje on okoliczności porwania, a także zeznania Piotra S. - kluczowego świadka ws. Olewnika.

Ujawnione do tej pory materiały:

1. List Wojciecha Franiewskiego - wśród nich jest ostatni list, który wysłał przed swoją śmiercią , prosi w nim żonę o zebranie konkretnych dokumentów, które mają mu pomóc w obronie przed sądem.

Inne listy Franiewskiego z aresztu>>

 

2. Zeznania żony Franiewskiego>>

 

- protokoły przesłuchań kobiety z 1 czerwca 2004, 6 lipca 2004, 29. czerwca 2005 i 12. stycznia 2006

3. Postanowienie o umorzeniu śledztwa ws. samobójstwa Wojciecha Franiewskiego - dokument z dnia 31 lipca 2008, zawiera informacje o prokuratorskich ustaleniach dot. jego śmierci, informacje z sekcji zwłok a także m.in. testament Franiewskiego CZĘŚĆ 1 (Pdf) , CZĘŚĆ 2 (Pdf) ;

4. List Jacka Krupińskiego na temat okoliczności porwania - list datowany na 5. marca 2009, Krupiński szczegółowo relacjonuje w nim wydarzenia z dnia porwania i kolejnych, opisuje swoje relacje z Olewnikami , odnosi się także do późniejszych zarzutów kierowanych pod jego adresem;

5. Opinia na temat samobójstw porywaczy i zabójców Olewnika - dokument z datą 24 lutego 2010 z adnotacją do Użytku Sejmowej Śledczej, zawiera informacje dot. szczegółowych okoliczności śmierci trzech porywaczy Olewnika : Wojciecha Franiewskiego, Sławomira Kościuka i Roberta Pazika, a także pytanie na które do dzisiaj nie udało się znaleźć odpowiedzi;

6. Zeznania kluczowego świadka ws. Olewnika Piotra Skwarskiego z informacjami o groźbach kierowanych pod jego adresem: " zgredzie jak piśniesz slówko w sprawie Sławka to cię zawiniemy."

Sylwester Latkowski zapowiada, że to dopiero początek, przez cały dzień ma dzisiaj umieszczać w sieci kolejne materiały.

Denkiewicz zamordował dla 500 zł. Policja ma jego broń>>

Więcej o: