Od rozpędzonej ciężarówki odpadły koła. Jedno uderzyło w auto 22-latki [ZDJĘCIA]

Z rozpędzonej, ciężarowej scani odpadło jedno z bliźniaczych kół. Po chwili koła oddzieliły się od siebie i osobno toczyły się wprost na jadące auta. Jedno z nich z impetem uderzyło w vw polo, drugie zmusiło dwóch kierowców do wjechania do rowu.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 12.30, na ul. Bieszczadzkiej, w Krośnie. Jak ustalili będący na miejscu policjanci, z jadącej w kierunku Miejsca Piastowego ciężarowej scanii odpadło jedno z lewych tylnych bliźniaczych kół. Zaraz potem obydwa koła oddzieliły się od siebie i osobno toczyły się wprost na jadące w przeciwnym kierunku auta.

Jedno z kół uderzyło w znajdującego się najbliżej ciężarówki vw polo, kierowanego przez 22-letnią kobietę uszkadzając przód auta i rozbijając czołową szybę.

Drugie toczyło się lewym pasem wprost na jadące w stronę Krosna tovotę rav4 i vw caddy. Kierowcy obydwu aut zdołali wprawdzie uchronić się przed niebezpiecznym kołem, ale ostatecznie obydwa samochody wylądowały w rowie. Wcześniej vw uderzył jeszcze w tył toyoty.

Oderwane koło wpadło do rowu kilkadziesiąt metrów dalej. Oględziny ciężarówki wykazały, że najprawdopodobniej było ono źle dokręcone. Okazało się bowiem, że wszystkie szpilki w piaście są całe i po kilkudziesięciu minutach koło mogło zostać ponownie zamontowane.

Za kierowanie niesprawnym samochodem, policjanci ukarali kierowcę ciężarówki mandatem karnym.

Zdjęcia z wypadków z udziałem TIR-ów >>

Więcej o: