"Instynkt" - policjantka z mroczną tajemnicą

Na antenie Dwójki, a teraz również na Kinoplex.gazeta.pl możecie oglądać serial - Instynkt. Za jego reżyserię odpowiedzialny jest Patryk Vega, którego Pitbull uznawany jest za jeden z ciekawszych polskich seriali ostatnich lat. Scenariusz napisał natomiast Andrzej Gołda, współtwórca sukcesu Kryminalnych.

Instynkt koncentruje się wokół postaci komisarz Anny Oster (Danuta Stenka), policjantki w średnim wieku ze stołecznej komendy. Gdy ją poznajemy zaczyna pracę w wydziale dochodzeniowo-śledczym u boku podkomisarza Krzysztofa Tarkowskiego (Szymon Bobrowski). Już podczas ich pierwszego spotkania można odnieść wrażenie, że są to osoby skrajnie różne. Oster jest tajemnicza, niechętnie mówi o sobie i stosuje niekonwencjonalne metody pracy. Nie wiadomo skąd się wzięła na komendzie, co robiła wcześniej. Tarkowski jest natomiast pewny siebie, nonszalancki, robi wrażenie gwiazdy wydziału i kobieciarza. Romansuje z podkomisarz Olą Lewicką (Marieta Żukowska).

Trzeba przyznać, że takie zestawienie skrajnych osobowości i zmuszenie ich do współpracy nie jest niczym nowym i powiela schematy znane z zagranicznych produkcji. Co więcej, można nawet nazwać Instynkt polskim Mentalistą, tyle że z kobietą w roli głównej - opisywał serial Popcorner.pl . Anna Oster w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych kieruje się bowiem tym samym szóstym zmysłem co Patrick Jane. Tytułowy instynkt wyróżnia ją spośród innych policjantów i bezbłędnie doprowadza do rozwiązania zagadki kryminalnej. Oprócz intuicji pomaga jej wrodzona empatia i łatwość zjednywania sobie zaufania ludzi. Podobnie jak Jane, tak i Oster zmaga się z przeszłością. Można się domyślać, że straciła kiedyś bliską osobę, być może sama przyczyniła się do tego.

Odkrywanie krok po kroku jej tajemnicy ma być spoiwem łączącym wszystkie trzynaście odcinków serialu, z których każdy to inna zagadka do rozwiązania.

Pięć odcinków serialu Instynkt ZOBACZYSZ TUTAJ>>>