Bradford: Angielska policja znalazła ciała pary Polaków

Zwłoki dwójki polskich obywateli zostały odnalezione w mieszkaniu przy Hallfield Road w Bradford, na północy Anglii. Policja hrabstwa Yorkshire poszukuje osób, które mogą pomóc wyjaśnić okoliczności śmierci Polaków.

Ciała 33-letniego Bartłomiej B. i 28-letniej Karolina W. znaleziono w poniedziałek 17 stycznia, około godziny dziewiątej rano. Według wyników sekcji zwłok, przyczyną śmierci mężczyzny było powieszenie. W jaki sposób zginęła kobieta, nie wiadomo.

Policja nie poszukuje jednak w związku ze sprawą osób trzecich. Zawraca się natomiast do znajomych pary i osób, które mogą przekazać informacje o ich losach w dniach poprzedzających śmierć:

- Chcielibyśmy porozmawiać z osobami, które widziały Karolinę lub Bartłomieja między Świętami Bożego Narodzenia i Nowy Rokiem a 17 stycznia. Mogą posiadać ważne i informacje, a ich wiedza może okazać się bardzo pomocna - wyjaśnia nadinspektor z wydziału dochodzeniowo-śledczego, Sukhbir Singh.

Bartłomiej B., który pochodził z Tranowa, był widziany po raz ostatni szóstego stycznia. Karolina W., wychowana w Bełchatowie, pieć dni wcześniej.

- Ktokolwiek widział parę w dniach prowadzących do ich zgonu, jest proszony o kontakt z nami tak szybko, jak to możliwe. Dzięki informacjom od świadków, będziemy mogli odtworzyć ostatnie dni Polaków i ustalić jasny obraz, jak wyglądało ich życie - apeluje Singh.

Policjanci liczą głównie na rozmowy z Polakami mieszkającymi w Bradford: - Wiemy że oboje byli związani z polską społecznością, więc liczymy, że informacje od osób, które ich znały, będą dla nas bardzo użyteczne - dodaje inspektor.

Wszyscy, którzy obawiają się bariery językowej, mogą skorzystać z pomocy tłumacza. Znajomych pary prosi się o kontakt z Homicide and Major Enquiry Team pod numerem 00448456060606.

Informacje można też wysyłać smsem na numer 0447786200805, zaczynając wiadomość od słów "Hallfield".

Więcej o: