Wonderbox - prezenty z problemami. Klienci czują się oszukani

Miały być ciekawym prezentem, ale obdarowani mają z nimi tylko problemy. Chodzi o talony firmy Wonderbox, za pomocą których można podarować komuś np. seans w spa czy romantyczną kolację. Okazuje się, że firmy, które miały zapewniać te atrakcje, nie chcą ich przyjmować.

Wonderboksy to "pudełka prezentowe", które zawierają katalogi oferujące masę atrakcji. Osoba obdarowana takim prezentem może wybrać jedną z opcji i bezpłatnie zjeść romantyczną kolację we dwoje, skoczyć ze spadochronem czy wybrać się na zabieg upiększający do salonu spa.

Jedna ze słuchaczek TOK FM zadzwoniła do redakcji z informacją, że firmy, które powinny honorować bony, odsyłają klientów z kwitkiem. - Dostaliśmy od synów talon na kolację z okazji rocznicy ślubu. Kiedy postanowiliśmy wybrać się na tę kolację, okazało się, że talony są już nieważne. Restauracje, do których postanowiliśmy pójść, odmówiły ich przyjęcia. W jednej z nich wytłumaczono nam, że nie realizują zamówień, bo firma, która sprzedaje te talony, zalega z płatnościami. Próbowaliśmy zadzwonić do tej firmy, ale numer telefonu nie odpowiadał - mówi Danuta z Lublina.

Nie jedyny taki przypadek

Postanowiliśmy sprawdzić, czy firma, która jeszcze niedawno hucznie zdobywała polski rynek, faktycznie jest dziś niewypłacalna. Okazało się, że w Internecie przeczytać można więcej takich historii, jak ta pani Danuty. Ludzie nie dajcie się oszukać!!!! Te bony nigdzie nie można zrealizować! To WIELKI PRZEKRĘT - zgarnęli pieniądze, firmy już nie ma... Te bony nie maja już żadnej wartości! - pisze jeden z internautów. Ja do nich dzwonie od dwóch dni i głucho, a wszędzie gdzie zadzwonię mówią, że wonderbox nie przyjmują! Co za złodzieje!!! - pisze inna osoba.

Głuchy telefon

My również próbowaliśmy dodzwonić się pod numer podany na stronie internetowej. Nikt jednak nie podnosił słuchawki. Zaczęliśmy też dzwonić do restauracji z katalogów Wonderbox: - Nie jest pan pierwszy. Dużo osób dzwoni w tej sprawie. Wszystkim mówimy to samo. Nie przyjmujemy już Wonderboksów - mówi jeden z sopockich restauratorów. - Podobne głosy usłyszeliśmy w innych miastach.

"Uregulowaliśmy już zaległości"

Pojechaliśmy więc do siedziby Wonderbox. Okazało się, że firma wciąż istnieje. Mieści się na tyłach jednego z domków jednorodzinnych na warszawskim Mokotowie. Pracownica, którą zastaliśmy na miejscu, nie ukrywała, że firma faktycznie boryka się z problemami finansowymi. - Rezerwacje były wstrzymana do ubiegłego tygodnia. Obecnie wznowiliśmy rezerwacje - mówi Elżbieta Szymonik z biura obsługi klienta.

Jak się dowiedzieliśmy, firma zalegała z płatnościami za dwa miesiące. Szymonik zapewnia jednak, że już wszystko zostało uregulowane i prosi, by klienci, którzy mają problem z rezerwacją, skontaktowali się z nią, najlepiej pod adresem: elzbieta.szymonik@wonderbox.fr

W rozmowie z nami firma Wonderbox zobowiązała się również przedłużyć ważność bonów o dwa miesiące - tak, by wszyscy zdążyli z nich skorzystać.

Zostałeś oszukany? Napisz na: uprzejmiedonosze@policyjni.pl

W serwisie policyjni.pl także: Bili i przypalali zapalniczką, aby poznać kod PIN

Więcej o: