Policja: Opony z kolcami zakazane

W ostatnich dniach zima zaskoczyła wszystkich kierowców. Intensywne opady śniegu oraz oblodzona jezdnia to największe zimowe zagrożenia dla kierowców. policja przestrzega przed brawurą i namawia do spokojnej jazdy.

Poruszanie się po ośnieżonych i śliskich drogach jest może być naprawdę niebezpieczne. Świadczyć o tym zwiększona liczba kolizji drogowych. Policjanci zwracają się z apelem o spokojną i bezpieczną jazdę.

Policja radzi jak jeździć zimą

- Zimą w stosunku do aury letniej przyczepność zmniejsza się sześciokrotnie - mówi Dariusz Podleś z Komendy Głównej Policji. Zimą kierowcy często mają utrudnioną widoczność z powodu czy to opadów śniegu czy gęstej mgły. W takich warunkach należy uważać zwłaszcza po za terenem zabudowanym, gdzie piesi z powodu zasypanych poboczy przemieszczają się po jezdni.

Jednocześnie policjanci przypominają, że w naszym kraju jazda na oponach wyposażonych w kolce jest zabroniona. Są tylko dwa wyjątki od tej reguły - Pojazdy rajdowe mogą poruszać się na kolcach po drogach publicznych dojeżdżając na odcinki specjalne. Drugą grupą są rowerzyści, którzy również mogą korzystać z opon z kolcami - dodaje Podleś.

W serwisie policyjni.pl także: Idiota podłączył gaz... dętką

Czy powinno się dopuśćić opony z kolcami i zostawiać białe drogi?