Antyterroryści postrzelili się podczas ćwiczeń

Dwóch antyterrorystów z Komendy Głównej Policji zostało rannych podczas ćwiczeń z bronią ostrą. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi Mariusz Sokołowski rzecznik Komendy Głównej Policji.

- Grupa policyjnych antyterrorystów odbywało planowe ćwiczenia w miasteczku treningowym. Te ćwiczenia odbywają się z ostrą amunicją. Policjanci wchodzą do różnych pomieszczeń. Ćwiczenia są jak najbardziej dostosowane do warunków realnych - mówi Sokołowski.

- W trakcie ćwiczeń, albo na skutek postrzału, albo rykoszetu rannych zostało dwóch funkcjonariuszy. Jeden w bark, drugi w okolice żuchwy. Obaj zostali odwiezieni do szpitale - mówi rzecznik.

Według informacji przekazanej przez lekarzy życiu obu antyterrorystów nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Policyjni antyterroryści bardzo często ćwiczą z ostrą amunicją - wyjaśnia Sokołowski.

Specjalne miasteczko

Antyterroryści mają swoje miasteczko do ćwiczeń na Szczęśliwicach w Warszawie. Na dużym ogrodzonym terenie są tam specjalne budynki, samolot, autobus, których "zdobywanie" ćwiczą. Tym razem ćwiczyli wchodzenie z długą bronią do pomieszczeń w budynku - dowiaduje się serwis Policyjni.pl. W środku mieli się znajdować niebezpieczni uzbrojeni przestępcy.

Do wypadków podczas takich ćwiczeń dochodzi bardzo rzadko. Jak mówią policjanci, nie przypominają sobie takiego wypadku. - Policja będzie dokładnie wyjaśniać jak do niego doszło - zapowiada Sokołowski.

W serwisie policyjni.pl także: 53-latek wynajmował pokój, żeby gwałcić dziewczynki

Więcej o: