Tylko Hiszpanki lepsze od Polek. Ranking flirtujących pań

Polskie internautki królują w internetowym flircie. W rankingu najczęściej flirtujących w sieci kobiet, stworzonym przez znany internetowy portal randkowy badoo.com, tylko Hiszpanki okazały się bardziej ogniste od polskich dziewcząt.

Zrzeszający około 80 mln. użytkowników z ponad 240 krajów serwis badoo.com przebadał około 90 mln. sieciowych kontaktów nawiązanych za jego pośrednictwem w ciągu miesiąca. Według wyliczeń portalu typowa Hiszpanka nawiązuje 1.33 kontaktu na miesiąc. To dwa razy więcej, niż statystyczna Brytyjka, Francuzka czy Amerykanka.

Polki tuż za Hiszpankami

Ale Hiszpankom po piętach depczą Polki. Na dziesięć pierwszych miejsc w rankingu osiem okupują przedstawicielki krajów Południa: Włoszki, Argentynki, Brazylijki, Hiszpanki czy Portugalki.

- Najpierw mistrzostwo świata w piłkę nożną, teraz to - załamuje ręce dyrektor marketingowy Badoo.com Lloyd Price. - To kolejne globalne zwycięstwo Hiszpanii - dodaje.

Nowa generacja kobiet

Według Johna Hoopera, autora książki o nowoczesnym społeczeństwie hiszpańskim, wyniki sondażu pokazują, jak zmieniło się społeczeństwo Hiszpanii od śmierci Franco. Jak stwierdził autor "Nowych Hiszpanów", do lat 70. status kobiety w Hiszpanii był bardzo niski. Hooper dodał jednak, że czas odzianych w czerń Hiszpanek to już przeszłość - ustąpiły one miejsca nowoczesnym kobietom, których przykładem jest choćby Penelope Cruz. Najwyraźniej poprzednie pokolenie polskich dziewcząt również ustąpiło miejsca całkiem nowej generacji Polek.

Więcej o: