Policja rozpoczyna "Akcję znicz 2010"

Wzmożone kontrole na drogach. Fotoradary, wideorejestrator czy pomiary kaskadowe. Policjanci zapowiadają, że w najbliższy weekend surowo będą karać każde wykroczenie drogowe.

Podczas działań "Znicz 2010" nad bezpieczeństwem Polaków będzie czuwało ponad 10 tys. policjantów wspieranych przez strażników miejskich, harcerzy, funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. - Będziemy czuwali w rejonie dużych nekropolii, w dużych aglomeracjach miejskich jak i na mniejszych cmentarzach - mówi Jarosław Gnatowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Na ulice wyjdzie 10 tys. policjantów

Oprócz tego policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogach. - Będziemy prowadzić działania na wszystkich możliwych trasach krajowych i lokalnych. Począwszy od akcji trzeźwość, skończywszy na kaskadowych pomiarach prędkości i obserwacji dróg z pokładów policyjnych śmigłowców - dodaje Gnatowski.

Stróże prawa przestrzegają przed brawurą i lekkomyślnością na drogach. Kierowcy powinni mieć na uwadze, że pieszy o zmroku dostrzegany jest niemal w ostatniej chwili. Piesi natomiast powinni pamiętać, że pojazd w miejscu się nie zatrzyma, a droga hamowania wynosi od kilku do kilkunastu metrów.

W 2009 roku w dniach od 31 października do 1 listopada w 186 wypadkach drogowych śmierć poniosło 18 osób, a 419 zostało rannych. W czasie tych dwóch dni Policja zatrzymała 1217 osób nietrzeźwych. Funkcjonariusze mają nadzieję, że w tym roku te statystyki uda się poprawić.

W serwisie policyjni.pl także: Zleciała zabójstwo męża. Ukrywała się przez 17 lat

Od wtorku głosowanie na zdjęcie października ''Uprzejmie donoszę'' Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię: