Fałszywi policjanci wyłudzali pieniądze

W Radomiu zatrzymano trzech mężczyzn, którzy podając się za policjantów wyłudzali pieniądze od właścicieli sklepów. Zatrzymani mogli w ten sposób oszukać kilkanaście osób. Mężczyznom grozi do ośmiu lat więzienia.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Korupcją Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu otrzymali informację o trzech mężczyznach, którzy podając się za policjantów, w zamian za odstąpienie od kontroli, chcieli wyłudzić kilka tysięcy złotych od właściciela jednego ze sklepów w powiecie radomskim.

Podejrzani mężczyźni wpadli w ręce policjantów z Ciepielowa. Mieli fałszywą odznakę policyjną, która jak się później okazało, została kupiona w Internecie. 22, 30 i 31-latek, trafili do policyjnego aresztu.

Mężczyźni działali od około miesiąca w powiecie radomskim i w powiatach ościennych. Obserwując wiejskie sklepy czekali na osoby pijące w ich okolicach alkohol. Wówczas legitymując się fałszywą policyjną odznaką, kontaktowali się z właścicielami sklepów i za picie przez ludzi alkoholu przed sklepem, grozili zabraniem koncesji. W czasie rozmowy sugerowali inne możliwe rozwiązanie sprawy - określoną kwotę za odstąpienie od dalszych czynności. Nie gardzili żadną kwotą.

Policjanci oceniają, że fałszywi funkcjonariusze mogli w ten sposób oszukać kilkunastu właścicieli sklepów. Osoby, które w ostatnim czasie padły ofiarami trójki oszustów podających się za policjantów mogą zgłaszać się do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP Radom pod nr tel. (48) 345-31-67.

W serwisie policyjni.pl także: Złamał nogę 7-latkowi, bo wypadła mu na ulicę piłka

Więcej o: