Orange Kino Letnie. Sherlock Holmes na tropie spisku

Postaci Sherlocka Holmesa i doktora Johna Watsona, jego bliskiego przyjaciela, bohaterów słynnych powieści i opowiadań Artura Conan Doyle'a, często pojawiały się w kinie.

W genialnego detektywa wcielali się m.in. Frank Langella w "Sherlocku Holmesie" (1981) Petera H. Hunta, Michael Caine w "Po kłębku do nitki" (1988) Thoma Eberhardta czy Nicholas Rowe w "Młodym Sherlocku Holmesie" (1985) Barry'ego Levinsona, opowiadającym o spotkaniu Sherlocka i Johna w czasach gimnazjalnych.

Dzisiejszy wieczór w zakopiańskim kinie letnim wypełni najnowsza wersja przygód detektywistycznego duetu, zrealizowana w koprodukcji brytyjsko-amerykańsko-australijskiej przez Guya Ritchiego (jego "Rock'n'rollę" będziemy mogli zobaczyć w piątek). Holmesa zagrał Robert Downey Jr. (dostał za tę rolę Złoty Glob), a w doktora Watsona wcielił się Jude Law. Tym razem obaj panowie, wykorzystując swoje nieprzeciętne umiejętności, stają do walki, podczas której zdemaskują groźny, zagrażający krajowi spisek.

Najlepszym dowodem na atrakcyjność nowej wersji przygód słynnego detektywa, który był także utalentowanym skrzypkiem i bokserem, jest fakt, że film Guya Ritchiego w pierwszym dniu wyświetlania zarobił 24,9 mln dolarów (za nim znalazł się... trójwymiarowy "Avatar" Jamesa Camerona z wynikiem 23,5 mln dolarów). Trwają zaawansowane prace nad realizacją sequela, którego premierę zapowiedziano na przyszły rok.

Wszystkie sierpniowe seanse w Orange Kinie Letnim rozpoczynają się o godz. 21.30. Wstęp wolny.