Rok Chopinowski na Przystanku Woodstock

W roku 2010 przypada dwusetna rocznica urodzin kompozytora. Z tej okazji w Polsce i na całym świecie odbędzie się wiele koncertów, gal i innych wydarzeń artystycznych upamiętniających życie i twórczość Chopina. Zdecydowanie największą z tych imprez będzie organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Przystanek Woodstock.

Półmilionowa publiczność festiwalu będzie mogła wysłuchać legendarnych już kompozycji zarówno na dużej scenie festiwalu jak i w kameralnej Akademii Sztuk Przepięknych w ramach cyklu "Klasyka nocą".

W sobotę, 31 lipca z ogromnym rozmachem zaprezentowany zostanie projekt Jazzowe interpretacje Chopina - Leszek Możdżer i Tymon Tymański . Będzie to kolejny woodstockowy eksperyment muzyczny, ale - jak pokazały poprzednie lata - widowiska te przyjmowane są przez publiczność z entuzjazmem i tym razem nie może być inaczej.

Natomiast w nocy, z soboty na niedzielę, odbędzie się solowy występ Leszka Możdżera w Akademii Sztuk Przepięknych . Na wyłaniającej się z nocnych ciemności scenie będzie tylko artysta, fortepian i muzyka mistrza, Fryderyka Chopina, tym razem w klasycznej aranżacji, stanowiącej kanon każdego miłośnika muzyki fortepianowej.