Orange Kino Letnie: Fachowcy pilnie poszukiwani

Dzisiejszy wieczór w zakopiańskim kinie letnim wypełni ?Trick? Jana Hryniaka, któremu początek dała notka prasowa o pewnym rodzimym fachowcu, którego sfałszowane dolary okazały się wykonane z większą precyzją niż te oryginalne, co wprawiło wysokich funkcjonariuszy amerykańskich służb w osłupienie.

"Trick" jest jednym z bardziej udanych rodzimych filmów sensacyjnych ostatnich lat, w którym suspens graniczy z poczuciem humoru i inteligentnie skonstruowaną i opowiedzianą historyjką. Film Hryniaka imponuje też obsadą. Grają w nim m.in.: Karolina Gruszka, Grażyna Szapołowska, Piotr Adamczyk, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Marian Dziędziel i Jan Trela. Autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski, a muzyki - nagrodzonej na tegorocznym gdyńskim festiwalu - Paweł Mykietyn.

Seanse w kinie letnim rozpoczynają się o tej samej godzinie, tuż po zachodzie słońca (w lipcu o godz. 22, w sierpniu o godz. 21.30). Wstęp wolny. Ponadto pomiędzy Bałtykiem a Tatrami (Gdynia - Zakopane i Zakopane - Gdynia) codziennie kursuje specjalny wakacyjny pociąg TLK "Orange Kino Letnie", a w nim "Wagon Filmowy", w którym przez całą podróż wyświetlane są kinowe hity oraz popularne seriale TVN.