Lipcowy konkurs "Uprzejmie donoszę"

Zakończyliśmy głosowanie na zdjęcie września w konkursie "Uprzejmie donoszę". Głosy oddane teraz nie będą już brane pod uwagę. Zwycięzca otrzyma film DVD. Widzisz niecodzienną, śmieszną, groźną sytuację, która może mieć wpływ na bezpieczeństwo - zrób zdjęcie i wyślij na adres uprzejmiedonosze@policyjni.pl, lub mms-em na numer 605 24 24 24. Więcej w artykule "Szczegóły konkursu"

Fot. 1 Kliknij, aby powiększyć: Oznakowanie w Jarosławcu nad morzem. Oznakował fan cyklistów. Podobnie jak wielu z Was początkowo uznaliśmy takie oznakowanie za absurd. Jak się jednak okazuje, nic absurdalnego w nim nie ma - w ten sposób zabrania się wjazdu rowerom wielośladowym i wózkom rowerowym. Drugie miejsce przypada więc zdjęciu nr 24...

 

Fot. 2 Kliknij, aby powiększyć: Najlepiej parkuje się na pasach!

 

Fot. 3 Kliknij, aby powiększyć: Trzy samochody zaparkowane na placyku przy pomniku w parku w Jastrzębiu Zdroju na ul. Witczaka. Placyk znajduje się obok parkingu.

 

Fot. 4 Kliknij, aby powiększyć: Spróbuj wyjechać bezpiecznie! Batorego. W-wa. Wojskowy autobus.

 

Fot. 5 Kliknij, aby powiększyć: Zdjęcie dość częstego parkowania pod szpitalem rejonowym w Otwocku. Na uwagę zasługuje fakt, że trawnik prócz chodnika też bywa zastawiony, więc samochodów na chodniku ominąć nie sposób. Trzeba wejść na ruchliwą ulicę. A ze tym chodnikiem do szpitala często chodzą matki z małymi dziećmi w wózkach, to łatwo sobie wyobrazić co dalej.

 

Fot. 6 Kliknij, aby powiększyć: "Stado mistrzów parkowania i taksiarz inwalida" przed "Kupcem Poznańskim" w Poznaniu.

 

Fot. 7 Kliknij, aby powiększyć: Foto zrobione w Warszawie pod Galerią Mokotów (rondo Wołoska/Rzymowskiego/Wilanowska). Święta krowa parkuje na środku ścieżki rowerowej, na przejściu dla pieszych.

 

Fot. 8 Kliknij, aby powiększyć: Warszawa ul. Wyszogrodzka 14 godz.12.00, 2.07.2010r.

Piesi na trawniki - cały chodnik zastawiony przez tych, co gdyby mogli zaparkowaliby swoje pieszczoszki na balkonach.Dzięki takim bezmyślnym właścicielom pojazdów inni mieszkańcy mają problemy z wyładunkiem zakupów,MPO z zabieraniem śmieci ,że nie wspomnę już o Straży Pożarnej czy karetce.Mam nadzieję że ci panowie i panie dostaną po kieszeni z chwilą wejścia nowych przepisów RD.

 

Fot. 9 Kliknij, aby powiększyć: Rolety przeciwsłoneczne.

 

Fot. 10 Kliknij, aby powiększyć: To nie jest parkowanie, tylko postawienie w poprzek ścieżki !!!!

 

Fot. 11 Kliknij, aby powiększyć: Tak oto pewien jegomość pozostawił dorobek swojego życia i udał się do domu na samym rogu tuż przy przejściu dla pieszych, chociaż w okolicy nie brakowało miejsc do parkowania. Czym kierował się w doborze miejsca - nie wiadomo.

 

Fot. 12 Kliknij, aby powiększyć: Koszalin, parking centrum handlowego Forum Koszalin.

 

Fot. 13 Kliknij, aby powiększyć: Osiedle w Szczecinie na którym bardzo trudno o parking.

 

Fot. 14 Kliknij, aby powiększyć: Kiedy ma się olbrzymi samochód to trzeba zająć 4 miejsca... Samochód zaparkowany na parkingu pod Auchan we Wrocławiu - 13 lipca- wtorek...

 

Fot. 15 Kliknij, aby powiększyć: "Nawet mieszkańcy widzą, że nie znasz się na znakach..." Zdjęcie zrobione na ulicy Strzegomskiej we Wrocławiu w pobliżu trwającego remontu drogi.

 

Fot. 16 Kliknij, aby powiększyć: Przejść jak nie ma!

A gdzie policja?

W pobliskim komisie samochodowym.

Ktoś się włamał?

Nie! Auta oglądają...

Przemyśl, 19.07.2010, godz. 12.50

 

Fot. 17 Kliknij, aby powiększyć: Kliknąłem kiedyś fotkę jadąc z Warszawy w kierunku Sochaczewa. Policja daje świetny przykład innym. :-)

 

Fot. 18 Kliknij, aby powiększyć: Zdjęcie zrobione koło sklepu biedronka w Rzepinie , przedstawia samochód ,który został zaparkowany na wprost chodnika tuż przy skrzyżowaniu.

 

Fot. 19 Kliknij, aby powiększyć: Uprzejmie donoszę, że nawet wózek dziecinny nie przeciśnie się. Warszawa, ul. Chełmska, 2010-07-25, g. 19:32.

 

Fot. 20 Kliknij, aby powiększyć: Zdjęcie zostało wykonane na parkingu pod hipermarketem E.Leclerc na ul. Ciszewskiego 15 w Warszawie.

Ten samochód nie jedzie, po prostu tak został zaparkowany. Proszę zwrócić uwagę na znajdujące się obok wolne miejsca parkingowe - GENIUSZ !!!

Oniemiałem, musiałem zrobić to zdjęcie...

 

Fot. 21 Kliknij, aby powiększyć: Zdjęcie pochodzi z Zielonej Góry z ul. Węgierskiej.

 

Fot. 22 Kliknij, aby powiększyć: Zdjęcie zrobione przy sklepie biedronka w miejscowości Rzepin.

 

Fot. 23 Kliknij, aby powiększyć: Zdjęcie kierowcy parkującego pod Bierdonką w Stoczku Łukowskim, gdzie byłem przejazdem. Gdyby to było na normalnym miejscu, to bym się tylko uśmiechnął, a tak to uważam, że cwaniactwo i buractwo i głupotę trzeba tępić.

 

Fot. 24 Kliknij, aby powiększyć: Zdjęcie zrobione na wrocławskiej ulicy - żeby zawrócić "normalnie" kierowca musiałby przejechać dodatkowo jakieś 500m. Było mu za daleko...

 

Fot. 25 Kliknij, aby powiększyć: Mistrz parkowania na ulicy Grabowskiego.

Które ze zdjęć, czy galerii najbardziej ci się podoba?