Porozmawiaj z lekarzem o erekcji. Bez wymówek

?Nie szukaj wymówek, porozmawiaj z lekarzem?, to hasło rozpoczętej kampanii edukacyjnej zwalczającej stereotypy związane z zaburzeniami erekcji u mężczyzn. Problem ten dotyka 40 proc. panów po 40. roku życia.

Elementem kampanii jest nowoczesna strona internetowa www.porozmawiajzlekarzem.pl Witryna w interaktywny sposób prowadzi odwiedzającego przez interesujące go zagadnienia i zapamiętuje, które z nich okazały się szczególnie ważne. Wszystko po to, by pod koniec wizyty na stronie każdy mógł wydrukować spersonalizowaną ulotkę z odpowiedziami na nurtujące go pytania i rozwiązaniami jego zdrowotnych problemów. Na portalu znajduje się również test ED, który pozwala mężczyznom odpowiedzieć na pytanie, czy zaobserwowane przez nich objawy mogą świadczyć o zaburzeniach erekcji.

Kampania "Nie szukaj wymówek" prowadzona będzie w przychodniach i poradniach specjalistycznych. Tam na pacjentów będą czekać materiały informacyjne mające zachęcić ich do poszukania pomocy u lekarza.

Jednak głównym elementem kampanii jest spot reklamowy (w dwóch wersjach: 10 - i 30-sekundowa), który przez najbliższe miesiące będzie pokazywany w 14 krajach europejskich. W Polsce jego emisja rozpocznie się od projekcji w internecie i w programie TVP 1, podczas transmisji z finałów mistrzostw świata w Afryce.