Coca Cola Cup - wiemy, kto jedzie do RPA

W Hali Piłkarskiej na warszawskim Bemowie odbył się finał, organizowanego w ramach tegorocznej edycji turnieju Coca-Cola Cup, konkursu na najlepsze triki i efektowne zagrania piłkarskie. Wzięło w nim udział dziesięciu finalistów wyłonionych spośród autorów krótkich filmów prezentujących swoje umiejętności piłkarskie. Najlepsi okazali się zawodnicy z Warszawy i Łodzi.

Uczestnicy Coca-Cola Cup umieszczali filmy na YouTube, a odnośniki do nich publikowali na forum internetowym turnieju. W finale wyłoniono czterech zwycięzców konkursu, którzy już w czerwcu wyjadą w nagrodę na piłkarski obóz szkoleniowy w RPA.

Umiejętności młodych piłkarzy oceniało jury w składzie: Michał Globisz - trener reprezentacji U-19 i ambasador Coca-Cola Cup, Ariel Borysiuk - zawodnik Legii Warszawa i ambasador Coca-Cola Cup, Michał Pol - dziennikarz Sport.pl i Rafał Patyra z TVP Sport. Zajecia prowadził Michał Globisz, a zmagania obserwowali dziennikarze sportowi.

Dziesiątka uczestników treningu rywalizowała w czterech konkurencjach: slalomie z piłką, żonglerce, zadaniu polegającym na mierzeniu celności podania oraz podczas mini-gry na cztery bramki. Warto podkreślić, że w rozgrywce wzięły udział również dwie dziewczyny, zakwalifikowane do finału na takich samych warunkach jak ich koledzy.

Młodzi polscy piłkarze jadą z Coca Cola Cup do RPA!

Weronika Wójcicka i Urszula Wasil nie przestraszyły się rywalizacji z chłopcami i udowodniły, że dziewczyny również potrafią grać w piłkę, a ponad 1000 żeńskich zespołów w tegorocznym Coca-Cola Cup to nie przypadek.

W ocenie jury najlepszy okazał się Daniel Kraska, który razem z Aronem Majczyną, Kamilem Hernikiem (wszyscy reprezentujący szkołę z warszawskiego Targówka) i Mateuszem Wypyszyńskim z Łodzi, już 14 czerwca poleci do RPA. Chłopcy wezmą udział w wyjątkowym sześciodniowym obozie treningowym w stolicy kraju - Pretorii.

Na miejscu, pod okiem profesjonalnych trenerów, młodzi zawodnicy z całego świata będą doskonalić swoje umiejętności piłkarskie. Będzie to również okazja, aby poczuć niepowtarzalną atmosferę mundialu - jedną z przewidzianych atrakcji jest oglądanie na żywo grupowego meczu Mistrzostw Świata.

"Cieszę się, że takie imprezy mają miejsce. To wielka szansa dla młodych ludzi. Finaliści, którzy wzięli udział w dzisiejszym treningu na Bemowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Widziałem, że był luz i duża swoboda operowania piłką. Jestem zadowolony z tego, co pokazali młodzi piłkarze" - przyznał Michał Globisz.

"Poziom umiejętności, jaki reprezntowali młodzi pilkarze potwierdza jedynie, że turniej Coca-Cola Cup przyciąga najlepszych zawodników futbolu młodzieżowego w Polsce. Cieszymy się, że Coca-Cola może przyczynić się do ich dalszego rozwoju, oferując mozliwość udziału w tak wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest piłkarski obóz szkoleniowy w RPA. Mamy nadzieję, że chłopcy w pełni wykorzystają wiedzę, jaka zostanie im przekazana przez najlepszych szkoleniowców z całego świata i że będziemy mogli obserwować ich wspaniałą grę jeszcze podczas tegorocznych rozgrywek w ramach turnieju Coca-Cola Cup" - powiedziała Katarzyna Borucka, dyrektor ds. komunikacji i kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services .

Galeria zdjęć z finałowego treningu oraz aktualne informacje o rozgrywkach Coca-Cola Cup są dostępne w oficjalnym serwisie internetowym turnieju pod adresem: www.cocacolacup.pl