Piłka ręczna. Mariusz Jurasik superstar

Rozgrywający Vive Targi Kielce został uznany za najlepszego prawego rozgrywającego piłkarza ręcznego na świecie w 2009 roku w rankingu prestiżowego francuskiego ?L'Equipe?.

Polak znalazł się w "siódemce" globu obok pięciu mistrzów świata Francuzów - Thierry'ego Omeyera (bramka, niemiecki THW Kiel), rozgrywających Daniela Narcisse (THW Kiel) i Nikoli Karabaticia (Montpellier), skrzydłowych Luca Abalo (hiszpański Ciudad Real) i Michaela Guigou (Montpellier), a także kołowego HSV Hamburg, wicemistrza świata Chorwata Igora Voriego.

- To niesamowite, bardzo się cieszę. Dostałem to wyróżnienie po raz pierwszy i być może po raz ostatni w życiu. Wielka sprawa - mówi Jurasik.

Mijający rok 33-letni Polak może zaliczyć do najlepszych w karierze. Z reprezentacją zdobył brązowy medal mistrzostw świata, z Rhein Neckar Löwen dotarł do półfinału Ligi Mistrzów (był w rozgrywkach postrachem bramkarzy), wywalczył też wicemistrzostwo Niemiec. Po powrocie do kraju z Vive Targi Kielce awansował do Champions League. Drużyna Bogdana Wenty spisuje się w niej znakomicie i jest niemal pewna awansu do Top 16, a w Polsce kielczanie zdecydowanie wygrali wszystkie dotychczasowe 16 spotkań ekstraklasy.

Specjalny serwis Sport.pl - piłka ręczna ?

Więcej o: