Porada dla Marty

Jak nosić długie włosy?

Cieszę się, że można zasięgnąć takiej porady choć nastawiona jestem sceptycznie - jak dotąd żaden fryzjer nie zaproponował mi niczego ciekawego. W większości miałam chyba do czynienia z odtwórcami niż z twórcami, ale cóż może to ten adres mailowy coś zmieni?:)

Zadanie nie jest łatwe, gdyż:

1. mam okrągłą buzię,

2. włosy zdrowe i lśniące pomimo używania sporej ilości żelu i lakieru, bo tylko w ten sposób moja nastroszona, krótka fryzura się trzyma,

3. ponadto włosy są niepodatne (bez porządnego utrwalenia przetrwa kilka minut), bardzo miękkie, kiedy nosiłam długie włosy największym problemem była wciąż, no cóż użyję tego słowa: przylizana fryzura, i niestety żadne zabiegi nie pomagały.

Droga Ewelizardo!

Zacznijmy od początku. Jako że należysz do grona posiadaczek okrągłej buzi, powinnaś wybierać takie fryzury, które wyszczuplą owal twarzy i optycznie ją wydłużą. Najistotniejszą kwestią przy doborze właściwego uczesania będzie sprawdzenie, czy odciąga ono uwagę od pełnych policzków - to właśnie pełne policzki odpowiedzialne są za "dziecinny wygląd", na który skarży się tak wiele posiadaczek okrągłej twarzy! Na "zamaskowanie" policzków jest kilka sprawdzonych sposobów: w przypadku krótkich włosów najlepiej jest nadawać objętość i unosić włosy na czubku głowy, pozostawiając je gładkie w okolicach skroni (ten sposób z powodzeniem stosujesz), natomiast w przypadku włosów dłuższych najlepiej, żeby sięgały za linię żuchwę. Można je wtedy różnie nosić. Wyprostowane i wycieniowane włosy (cieniowanie to zabieg wręcz magiczny dla okrągłej buzi, dzięki niemu "pazurki" naturalnie zasłaniają policzki) doskonale wydłużą twarz. Dla odmiany, zakręcone, ale (uwaga!) tylko końce włosów zrównoważą owal twarzy.

Jak widzisz możliwości jest kilka. Na początek proponuję lekko odmienioną wersję Twojej obecnej fryzury. Ciągłe układanie włosów za pomocą żelu i lakieru musi być dość męczące, dlatego warto wypróbować uczesanie, w którym samo cięcie ułatwia modelowanie. Dzięki gęstej grzywce twarz nabiera właściwych proporcji. Włosy można prostować, ale kręcone wyglądają równie efektownie.

Rihanna fot. Fot. Evan Agostini AP/Monika Brodka fot. Monika Brodka/KJ/Forum/KAPIF

Jeśli jednak chciałabyś zapuścić włosy, nie masz się czego obawiać. Długie dadzą Ci wiele możliwości. Możesz nosić je tak jak Kate Winslet na zdjęciu poniżej - pofalowane z asymetryczną grzywką (taka jest dla Ciebie najlepsza) lub związywać w luźne upięcie.

Kate Winslet fot. AP/Chris Pizzello/ Drew Barrymore fot. East News