Sam się napadł i... ugodził nożem w klatkę piersiową

55-latek upozorował napad rabunkowy na samego siebie. Aby było bardziej wiarygodnie... ugodził się nożem w klatkę piersiową. Zadany cios uszkodził mu płuco.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godz. 9:30 w Gryficach w woj. zachodniopomorskim. Pokrzywdzony powiadomił policję, iż został napadnięty przez dwóch nieznanych, młodych mężczyzn. Jeden z nich miał mu zadać cios nożem w klatkę piersiową oraz ukraść portfel z zawartością pieniędzy w kwocie trzech tysięcy złotych.

Na miejsce zdarzenia oprócz mundurowych przybyło także pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego do szpitala. Doznana rana w wyniku zadanego ciosu nożem uszkodziła płuco i mężczyzna natychmiast został poddany operacji. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kiedy policjanci przystąpili do czynności zmierzających do ustalenia szczegółowego przebiegu całego zdarzenia, zaczęli mieć wątpliwości co do historii przedstawionej im przez poszkodowanego.

Jak się okazało, mężczyzna całą historię wymyślił. Przyznał się do tego następnego dnia w trakcie rozmowy z policjantami. Jako powód całej historii podał problemy finansowe.

W serwisie policyjni.pl także: Skatowali 21-latka kijem bejsbolowym i kluczem samochodowym

Więcej o: