W nowojorskim metrze kobiety są molestowane

Najgorsze godziny to 8-10 rano i 16-18 wieczorem. W nowojorskim metrze kobiety są wtedy narażone na ataki ekshibicjonistów, obmacywaczy i gwałcicieli - pisze ?New York Times?.

Władze Nowego Jorku nie mają złudzeń. Problem jest coraz poważniejszy. W związku z tym przedstawiciele miejskich komitetów Transportu, ds. Problemów Kobiet i Bezpieczeństwa Publicznego spotkali się z policjantami.

Do 15 listopada zanotowano 587 przypadków molestowania na terenie nowojorskiej kolejki. Jednak urzędnicy przyznają, że doszło też do ogromnej liczby incydentów, które nie zostały zgłoszone. Policja od początku roku aresztowała 412 osób, które zaczepiały kobiety.

Według statystyk typowy napastnik to biały mężczyzna w wieku około 39 lat. Ofiarami molestowania padają najczęściej kobiety powyżej 17 lat. Oraia Reid z organizacji "New Yorkers for Safe Transit" mówi, że sądy muszą zmienić podejście do problemu. - Kolejnym wyzwaniem jest walka o to, żeby sądy zaczęły traktować molestowanie bardziej poważnie - powiedziała Reid.