Tablice ostrzegające przed opalaniem i obowiązkowa rejestracja w solarium? Tego chce PiS

Wprowadzenie rejestracji klientów, tablice informujące o szkodliwości i wyposażenie każdego lokalu w melanometr - tego dla solariów domaga się poseł PiS Waldemar Andzel. Swoje propozycje przekazał już ministerstwu zdrowia - donosi TVP Info.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości uważa, że korzystanie z solariów może prowadzić do raka skóry i w razie wystąpienia choroby każdy powinien mieć prawo do udowodnienia przed sądem jakie jest źródło jego choroby. Umożliwić to ma proponowana przez posła konieczność rejestrowania wszystkich swoich klientów przez solaria. Poseł jednak idzie dalej - chce, aby w lokalach zawisły obowiązkowe tablice informujące o szkodliwości opalania, oraz wyposażenia solariów w melanometry - urządzenia, które badają odporność skóry na promieniowanie UV.

- Być może za kilkadziesiąt lat klienci solariów będą masowo wytaczać salonom sprawy cywilne na wzór dzisiejszych sądowych zmagań palaczy z koncernami tytoniowymi. Ewidencja klientów pomogłaby zabezpieczyć dowody - cytuje posła TVP Info.

Andzel wysłał w tej sprawie pismo do minister zdrowia Ewy Kopacz.

Zagłosuj! Jak oceniasz rząd Tuska po 2 latach?