"Frajer, krowa, pedał" - raper obraził nauczycieli. Będzie proces

18-letni raper z Legnicy trafi na ławę oskarżonych za obrażę nauczycieli. Prokurator Joanna Sławińska- Dylewicz mówi, że hiphopowa piosenka o szkole umieszczona w Internecie muzycznie jest ciekawa, ale tekst to stek wulgaryzmów skierowanych pod adresem konkretnych nauczycieli.

Piosenka "Jeb.. trzynastka" Studia Piwnica opisuje grono pedagogiczne gimnazjum nr 13 w Legnicy. Szkoła działa przy pogotowiu opiekuńczym. Chłopak nie używa nazwisk - opowiada o nauczycielach. Wylicza kolejnych używając określeń - "frajer , pedał, podobno pedofil". Nauczycielowi dostaje się za długie włosy. "Wygląda jak Tarzan, tylko mięśni brak" - rymuje raper. Pani od niemieckiego to "dziwka". Matematyczka to "krowa, która nie umie tłumaczyć". Inna ma "mordę jak down". Pani od fizyki to "padaka, ma ADHD, pierd... na maksa i chora psychicznie".

Jedyna osoba, której się nie dostaje, to szkolna pedagog.

Chłopak opisuje też szkolną rzeczywistość. - Kible na klucz, papieru brak, wolę już w gacie s... - dodaje.

Według prokuratora, który zajął się sprawą, takie czyny powinny być karane. Dzięki temu stanie się przestrogą dla innych młodych ludzi. Chłopak przestrzega przed tą szkołą.

Piosenka pojawiła się w internecie.

18-latkowi groziły nawet dwa lata więzienia.

Raper przyznał się do zarzutów i sam poprosił o półroczne ograniczenie wolności, co miesiąc chce przepracować 30 godzin społecznie i zadeklarował, że pisemnie przeprosi nauczycieli. Taką karę musi jeszcze zaaprobować sąd.

POrtal Lca.pl informuje, że Łukasz P. trafił do legnickiego Pogotowia Opiekuńczego już w wieku 12 lat. Jest półsierotą, mieszka z ojcem. Przebywał już w domu dziecka i Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wałbrzychu. Stamtąd uciekł i nie chodził nigdzie do szkoły. Gdy sąd uchylił mu obowiązek przebywania w ośrodku wrócił do domu i rozpoczął naukę w gimnazjum przy legnickim pogotowiu.