Wstyd, kpina, absurd. Komentarze po Noblu dla Obamy

Internauci zgodnie oceniają, że przyznanie pokojowej Nagrody Nobla amerykańskiemu prezydentowi Barackowi Obamie, to wyróżnienia za to, "że nic nie zrobił". Większość forumowiczów traktuje tegorocznego Nobla w kategorii... "żartu".

NOBEL DLA OBAMY: Obama - serwis specjalny | ''Wstyd''- opinie internautów | Nobel 2009. Kogo pokonał Obama? | Co Ty na to? - SONDAŻ

W uzasadnieniu Komitet Noblowski tłumaczył, że Barack Obama został nagrodzony za wysiłki w celu "ograniczenia światowych arsenałów nuklearnych" i "pracę na rzecz pokoju na świecie".

"Śmieszne, nawet przy całej mojej sympatii dla Obamy, co on zrobił dla pokoju" - zastanawia się wawak1. "Nie za wcześnie?" - dodaje mnbvcx.

"Co takiego zrobił Obama, by zasłużyć sobie na taką nagrodę? Zrezygnował z tarczy antyrakietowej? Podjął działania w celu zamknięcia Guantanamo? Kpina" - pisze bosman_plama.

Niemal w co drugim komentarzu nasi internauci zwracają uwagę, że Nagrodę Nobla dla Obamy można uzasadnić tym, że "nie jest on Bushem".

Porażka Komitetu Noblowskiego

Internauci podkreślają, że od kilku lat następuje dewaluacja pokojowej Nagrody Nobla.

"Niech sobie nagradzają kogo sobie wymarzą ale przecież każdy już widzi, że to grono jest mocno oderwane od rzeczywistości i jego decyzje niewiele wspólnego mają ze zdrowym rozsądkiem" - uważa tacx.

"Ta nagroda to kpina z wielu poprzednich, faktycznie zasłużonych laureatów" - pisze trydzyk. "To chyba koniec Nobla. Z legendy stała się farsa" - podsumowuje igor83.

Wielu internautów wskazuje, że Nagrody Nobla są coraz bardziej polityczne. "Jeśli panowie i panie z KN chcieli zdobyć rozgłos medialny i potwierdzić kontrowersyjność swoich decyzji i nieprzewidywalność to gratuluje" - komentuje yadzkaa.

"Co za jaja"

- To chyba są jakieś jaja, to chyba jakiś żart - to najczęściej pojawiające się opinie naszych internautów. Pojawiło się nawet kilka oryginalnych sugestii na kolejne Nagrody Nobla.

"Trzeba to nazwać po imieniu! Równie dobrze mogli by Nobla dostać bracia Mroczkowie" - proponuje szarak_44 . "Nie wyobrażam tez sobie by Nobla nie dostał Osama bin Laden, który ostatnio nic nie zbombardował ani nie wysadził, czym przyczynił się do poprawienia klimatu na świecie" - zauważa bosman_plama.

Internauci wskazują, że Barack Obama zawsze miał dobry PR. "I proszę co dobry public relations robi z ludźmi" - tłumaczy najlepszeblogi . Niektórzy uważają, że niewykluczone, że Komitet Noblowski miał osobisty interes w wyróżnieniu Obamy. "Powołać komisje śledczą żeby zbadała kto z Komitetu Noblowskiego OBSTAWIAł U BUKMACHERÓW NA OBAME" - proponuje 77qwerty.

Na naszym forum praktycznie brak jest komentatorów, którzy gratulują amerykańskiemu prezydentowi nagrody.

Wypowiedz się na naszym forum

Pokojowy Nobel dla Obamy. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię: