RUCH od nowego roku zrywa z "Polityką" i "Playboyem"

Dystrybutor prasy RUCH S.A. postanowił wypowiedzieć umowy Wydawnictwu Marquard Media na kolportaż 14 tytułów prasowych, m.in.: "Pani Domu", "Playboy", "CKM" oraz tygodnika "Polityka" wydawanemu przez Wydawnictwo Spółdzielnia Pracy Polityka. Powód? RUCH chce nowych stawek za swoje usługi.

- W przypadku Wydawnictwa Marquard przyczyną wypowiedzenia umowy jest brak postępu w toczonych przez strony negocjacjach w obszarze warunków finansowych współpracy. Pomimo kolejnych propozycji przekazywanych przez RUCH S.A. stanowisko Wydawnictwa pozostało niezmienione od czasu rozpoczęcia rozmów - czytamy w komunikacie spółki.

RUCH wyjaśnia, że nadal jest zainteresowany dystrybucją tytułów Wydawnictwa Marquard i chętnie przystąpi do "merytorycznych rozmów z wydawcą prowadzące do wdrożenia koniecznych zmian w zakresie warunków dla tytułów nisko i średnio cennych".

Pismo o podobnej treści RUCH wysłał do Wydawnictwa Spółdzielnia Pracy Polityka, wydawcy tygodnika "Polityka". Zarząd podkreśla, że kilkukrotnie próbował renegocjować warunki współpracy z wydawcą "Polityki", które nie zmieniły się od 1995 roku.

Oba pisma mają trzymiesięczny okresu wypowiedzenia, a to oznacza, że tytułu na kioskowych półkach pozostaną tylko do końca roku.

RUCH wyjaśnia, że wypowiedzenia umów o kolportaż związane są z procesem renegocjacji warunków współpracy z dwudziestoma największymi wydawcami na rynku prasowym. - Z czego z częścią wydawców udało się porozumieć - czytamy w komunikacie.