Naczelna Radia TOK FM rezygnuje z wyróżnienia. Przez Cejrowskiego

- Czułabym się bardzo niekomfortowo gdybym została laureatką nagrody, którą uhonorowali Państwo w zeszłym roku Wojciecha Cejrowskiego. Redaktor naczelna Radia TOK FM poprosiła o skreślenie jej z listy nominowanych do przyznawanej przez studentów nagrody MediaTory.

"Rezygnuję z nagrody wcześniej przyznanej Cejrowskiemu"

Zdaniem Ewy Wanat Cejrowski "głosi otwarcie ksenofobiczne, homofobiczne, rasistowskie poglądy, który nie kryje się ze swoją pogardą wobec ludzi". - Ostatnio w Poznaniu do działaczy ruchu LGTB, którzy podali mu jego książkę do podpisania powiedział "od pedziów nie biorę, brzydzę się wami". Z czytelnikami "Rzeczypospolitej" podzielił się swoimi przemyśleniami na temat Afryki, jej mieszkańców i roli białego człowieka. "Afrykanie sami dla siebie są największym zagrożeniem. Uważam, że doskonałym sposobem naprawy tego zła byłoby przywrócenie dyktatury białego człowieka na czas jakiś." - wylicza dziennikarka.

MediaTory to nagroda przyznawana przez studentów 11 polskich uczelni. Wanat była nominowana w kategorii "InicjaTOR za pokazywanie, że można inaczej". Oprócz szefowej Radia TOK FM do tegorocznych nagród nominowani są - między innymi - ks. Adam Boniecki - redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego", niezależna blogerka Kataryna, Mikołaj Lizut - redaktor naczelny Radia ROXY i Grzegorz Chlasta z Radia TOK FM.

Wojciech Cejrowski w ubiegłym roku nagrodzony został w kategorii AkumulaTOR za "ładowanie odbiorców pozytywną energią".