"Nachalne, wręcz chamskie naśladownictwo" - wojna RMF i Radia ZET

PRZEGLĄD PRASY. - Radio ZET nachalnie kopiuje nasze pomysły - twierdzi radio RMF FM i zapowiada proces. Radio ZET zarzuty odrzuca i szykuje własny pozew. Rozpoczyna się wojna radiowych gigantów. Poszło o sms-owy konkurs - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Pozew RMF przeciwko Radiu ZET trafił do krakowskiego sądu w środę. Czarę goryczy przelał nowy sms-owy konkurs Zetki reklamowany hasłem "Wielka kumulacja". Zabawę promowaną identycznym sloganem radio RMF rozpoczęło już w styczniu. W pozwie RMF FM żąda od Radia ZET rezygnacji z hasła, wyjaśnień na antenie i wpłaty pół miliona złotych na Fundację Kultury.

"Chamskie naśladownictwo pomysłów"

- Chodzi o nachalne, wręcz chamskie naśladownictwo naszych pomysłów. Wystarczy spojrzeć na najnowszą ramówkę Zetki. Nagle pojawiła się powieść w odcinkach, która od dawna funkcjonuje u nas na antenie, serwisy czytane przez pary prowadzących czy pasmo satyryczne w weekend - wyjaśnia "Dziennikowi Gazecie Prawnej" wiceprezes RMF Kazimierz Gródek.

- Gdy słyszę, że radio RMF FM ma monopol i patent nie tylko na "wielką kumulację", ale także na radiową powieść czy antenowe duety, mam wrażenie, że za chwilę wszystkie radia w Polsce zostaną przez nich pozwane - ripostuje Mateusz Kirstein z Radia ZET i zapowiada kontrproces. Zetka wyjaśnia, że "wielka kumulacja" to nie nazwa, a hasło promocyjne konkursu, a w ogóle to właśnie oni pierwsi go użyli i to już cztery lata temu.

Wenezuelka wygrywa konkurs piękności w Mińsku. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię: