Akcja ratunkowa na Bałtyku. Zatonął kuter z wędkarzami

Na Morzu Bałtyckim trwa akcja ratunkowa po zatonięciu małej łodzi z wędkarzami. Do tej pory uratowano 8 osób. Trwają poszukiwania jednej osoby.

Marynarka Wojenna poinformowała, że 12 mil morskich na północny-zachód od Darłowa zatonął mały kuter wędkarski. Akcja ratunkowa śmigłowca Marynarki trwa.

- O 11.09 dostaliśmy sygnał z Darłowa, że zatonął kuter rybacki - powiedział w TVN24 Antoni Potocki z Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni. - Wydobyliśmy osiem osób, jedna osoba wciąż jest zaginiona - dodał.

Śmigłowiec jest na miejscu

O godzinie 11:23 służby ratownicze Marynarki Wojennej zostały zaalarmowane przez Centrum o potrzebie rozpoczęcia akcji poszukiwawczo-ratowniczej. 17 minut później z lotniska Gdynia Babie Doły wystartował śmigłowiec ratowniczy W-3RM Anakonda. Śmigłowiec w rejon akcji dotarł około godziny 12:30 rozpoczynając poszukiwania zaginionej osoby.

W poszukiwaniach uczestniczy też samolot Straży Granicznej i około 16-tu jednostek rybackich. Warunki na Bałtyku są bardzo dobre.

Stan morza wynosi jeden. Woda ma jednak około 10-ciu stopni celsjusza. W takich warunkach, jak mówią ratownicy, można przeżyć około dwóch godzin.