Tragedia na seansie u psychologa. Dwie osoby nie żyją, dziesięć zatrutych

W Berlinie dwie osoby zmarły, a dziesięć innych zatruło się podczas seansu terapii grupowej prowadzonej przez psychologa. Prawdopodobnie do tragedii doszło po tym, jak lekarz podał pacjentom niezidentyfikowaną do tej pory substancję.

Jeden z pacjentów, którzy wzięli udział w grupowym spotkaniu, zmarł wczoraj wieczorem. Dziś rano zmarł drugi mężczyzna, który od wczoraj przebywał w stanie śmierci klinicznej. W stanie krytycznym jest kolejny uczestnik wczorajszego seansu. Pozostali pacjenci opuścili już szpital. Jednak ich stan również był poważny. W wyniku zatrucia przeżyli chwilowe zatrzymanie akcji serca.

Według informacji policji, prowadzący zajęcia psycholog podał pacjentom nieznaną substancję. Mogły być to narkotyki lub mieszanka silnych leków. Zdaniem niektórych mediów, uczestnicy spotkania przyjęli je dożylnie za pomocą zastrzyków. Lekarz został zatrzymany przez policję, która wyklucza jednak jego celowe działanie.

50-letni lekarz specjalizuje się w organizowaniu indywidualnych i grupowych seansów psychoterapeutycznych i pomocy w kryzysach psychicznych.