"Poważnie i odważnie". Joanna Mucha o swoim blogu na Blox.pl

"Poważnie i odważnie" to tytuł bloga Joanny Muchy, który posłanka poprowadzi na Blox.pl. - Mój blog będzie zupełnie inny - mówi nam Mucha i zapowiada blogowe pojedynki z innymi politykami. Jako chętny do pojedynku już zgłasza się Marek Migalski z PiS-u: - Będziemy konkurować - zapowiada. Już dziś pierwsze wpisy na blogu Muchy.

Zobacz bloga Joanny Muchy na platformie Blox.pl

Dlaczego taki tytuł bloga? - Bo nie chcę nim promować mojej osoby, ale pewien styl debaty publicznej - mówi Mucha.

Joanna Mucha opowiada o swoim nowym blogu "Poważnie i odważnie"

Joanna Mucha podkreśla, że jej blog będzie "zupełnie inny" niż większość blogów polityków: - Nie będzie to jakiś superpopularny blog, ale taki, który - mam nadzieję - choć odrobinę przekieruje debatę publiczną na inne temat. Wpisy raz-dwa razy w miesiącu. Raczej długie, nie - leciutkie - mówi.

Wynika z tego, że Mucha nie chce prowadzić takiego bloga, jak Ryszard Czarnecki, Joanna Senyszyn czy... Janusz Palikot - jej polityczny patron. Szykuje się blogowa rywalizacja? Mucha nie mówi tego wprost, ale zapowiada - także w pierwszym wpisie na blogu - "pojedynki": - Obiecuję, że szybko zdradzę, na czym będzie polegał ten wątek. Ale jeszcze nie dziś :) - czytamy.

Migalski: Będziemy konkurować

Ostatnio mieliśmy jeden blogowy pojedynek - Marka Migalskiego z Januszem Palikotem . Było głośno, ale nie - merytorycznie, jak chce Mucha. Migalski zapewnia jednak, że on sam nie chce w internecie takiego typu dyskusji, jaki preferuje Palikot. - Myślę, że blogowi Joanny Muchy będzie pod tym względem bliżej do mojego niż Palikota - mówi.

- Z radością zajrzę do bloga i chętnie podejmę polemikę. Zwłaszcza, że z Joanną Muchą miałem już okazję dyskutować i były to debaty sensowne - mówi Migalski.

- Dobrze, że Mucha zaczęła blogować. Będziemy konkurować na poczytność i zainteresowanie - dodaje.

Pierwszy Cud Tuska dołącza do polityków-blogerów

To pierwsza kadencja Muchy w Sejmie. Choć jest ona doktorem ekonomii i - mimo młodego wieku - wydaje się dobrze merytorycznie przygotowana do zasiadania w Sejmie, komentatorzy do tej pory bardziej dostrzegali jej urodę niż efekty pracy w parlamencie. Tuż po wyborach Muchę ogłoszono Pierwszym Cudem Tuska i częściej pisano o jej fryzurach, strojach i czy o tym, jak postrzegają ją koledzy. Być może właśnie blog to zmieni.

Najbardziej znani polscy blogerzy-politycy nie należą zwykle do parlamentarnych i partyjnych liderów, wszyscy lub prawie wszyscy udzielają się za to w mediach. Blogują m.in. Janusz Palikot , Ryszard Czarnecki , Joanna Senyszyn , Marek Siwiec , Kazimierz Marcinkiewicz , Marek Migalski .

Pisanie blogów stało się wśród naszych polityków popularne w poprzedniej kadencji Sejmu. Media zaczęły je też wtedy cytować jako źródła informacji, m.in. dzięki rewelacjom , które umieszczał na swoim blogu Ryszard Czarnecki - zwykle - jak twierdzą wtajemniczeni - podsłuchanym od europosłów PiS-u, z którymi podróżował. Obecnie najczęściej cytowany jest blog Janusza Palikota. Gdy Palikot reaktywował go w zeszłym roku, media - jeszcze wtedy nim nie znudzone - niemal codziennie czerpały z jego bloga jakieś rewelacje.

Którego bloga polityka czytasz najchętniej?