"Potrzeba konsumenta" poprowadzi serwis informacyjny w TVP Info

Od dziś "Telewizyjny Kurier Warszawski" w TVP Info poprowadzą nowe osoby. Jedną z nich jest Joanna Fudala researcherka w Agencji Informacyjnej TVP. Znana dotąd z występu w spocie telefonii "Plus". Wisiała tam na żyrandolu - pisze "Presserwis".

"Kurier Warszawski" ma mieć tylko trzech prezenterów. Mają go prowadzić Mateusz Hładki, wcześniej reporter "Wiadomości" TVP 1, jako jedyna z dotychczasowego grona prezenterów - Marzena Perdion i Joanna Fudala, researcherka w Agencji Informacyjnej TVP.

Fudala dała się poznać wszystkim jako "potrzeba konsumenta". W spocie sieci komórkowej "Plus" autorstwa kabaretu "Mumio" zagrała wisiała na żyrandolu. Wystąpiła też w serialu "Plebania".

- Pragniemy uporządkować kwestie związane z wydawaniem audycji i wykreować rozpoznawalne twarze stacji. Osoby będące dotąd twarzami TVP Warszawa, pozostaną na ekranie, ale również w innych rolach, na przykład w programach autorskich, audycjach publicystycznych - mówi Mirosław Cielemęcki, który od sierpnia jest p.o. dyrektorem TVP Warszawa.

Dziennikarze redakcji są oburzeni zmianami i stylem ich przeprowadzenia - pisze "Presserwis". - W piątek na rozmowę zaproszono tylko tych dziennikarzy, którzy będą pracować przy programach. Tych, których odsunięto, nawet nie poinformowano - mówi jeden z pracowników, chcący zachować anonimowość. Zredukowano też budżety na programy w TVP Warszawa: o 10 proc. na informacyjne i o 30 proc. na pozostałe.