Wyróżnienia "Polityki": nagrodzeni i... skarceni politycy nie kryją dumy

- Nie jestem politykiem medialnym, jestem zaskoczony - cieszy się Marek Biernacki (PO). Tygodnik "Polityka" przyznał nagrody dla najlepszych i najgorszych parlamentarzystów. O dziwo, do redakcji tłumnie przybyli także ci drudzy.

Najlepsi, najgorsi politycy

- Chciałbym, żeby to samo wyróżnienie trafiło do mnie również po pracy komisji - podkreślił Biernacki, jeden z wyróżnionych przez tygodnik "Polityka" tytułem najlepszego parlamentarzysty. Poseł otrzymał nagrodę przede wszystkim za pracowitość i "prowadzenie trudnej komisji śledczej badającej sprawę porwania i zamordowania Krzysztofa Olewnika".

Chlebowski: Dziennikarze i politycy. Jesteśmy sobie potrzebni | wideo

- Rzadko się zdarza, że o posłach się mówi w innych kategoriach: że są pracowici, że mają jakieś zasługi - Zbigniew Chlebowski nie krył zadowolenia.

"To wyróżnienie"

N. Rokita: Trójkąt jest dla mnie wyróżnieniem

Zadowolona jest także Nelly Rokita - mimo, że pojawiła się w rankingu jako jeden z najgorszych parlamentarzystów roku. Posłanka nie bała się i sama odebrała tzw. trójkąt ostrzegawczy przyznawany przez "Politykę" negatywnym bohaterom parlamentu. - Bez wątpienia mogłam pracować lepiej, bez wątpienia mogłam więcej zdziałać. Jestem pierwszy raz w Sejmie (...) ataki na mnie są uzasadnione - mówiła. - Nie martwię się tym (...) zawsze można być lepszym. W tym znaczeniu ten trójkąt jest dla mnie wyróżnieniem - dodała.

Z sześciu polityków "wyróżnionych" trójkątami ostrzegawczymi aż trzech odebrało nagrody osobiście: Nelli Rokita (PiS), Janusz Palikot(PO) i Eugeniusz Kłopotek (PSL)