Nieznane zdjęcia żony prezydenta Kennedy'ego

12 września 1953 r. Jackie Kennedy wyszła za senatora Johna Fitzgeralda Kennedy'ego. Siedem lat później została pierwszą damą Stanów Zjednoczonych. Dziś magazyn" Life" publikuje rzadkie zdjęcia tej charyzmatycznej kobiety.

Zobacz niezwykłe fotografie Jackie Kennedy

Fotografie zostały opublikowane w związku ze zbliżająca się rocznicą ślubu Kennedych. Zdjęcia ukazują niezwykłe momenty z życia pierwszej damy.

Jackie Kennedy jest uważana za najpiękniejsza pierwszą damę w historii Stanów Zjednoczonych. Johna F. Kennedy'ego poznała w Waszyngtonie, gdzie pracowała jako fotograf. Ich ślub był jednym z największych wydarzeń towarzyskich roku.

Prawdziwa pierwsza dama

Jacqueline niezwykle aktywnie pełniła swoje funkcje. Nie bała się konfrontacji z politykami. Spotkała się m. in. z królową Elżbietą II, Charles'em de Gaulle'em czy przywódcą Związku Radzieckiego, Nikitą Chruszczowem.

Niezłomna w swych działaniach pani Kennedy, wypełniała obowiązki pierwszej damy wzorowo. I to mimo, że dwa razy w życiu spotkała ją ogromna tragedia. W 1956 r. urodziła dziewczynkę, Arabellę. Dziecko zmarło krótko po porodzie. Już jako pierwsza dama, w 1963 r. urodziła przedwcześnie synka Patricka, który zmarł jednak po dwóch dniach.

Te zdarzenia nie przeszkodziły nigdy Jackie w pełnieniu swojej funkcji. To jej Biały Dom zawdzięcza m.in. przeprowadzenie pełnej renowacji prezydenckiego kompleksu.

Jacqueline Kennedy zmarła 19 maja 1994 r. na nowotwór układu chłonnego. Miała 64 lata.