Brazylia: W這ski turysta aresztowany za ca這wanie c鏎ki

Za ca這wanie swojej 8-letniej c鏎ki w miejscu publicznym, w這skiemu tury軼ie grozi nawet 15 lat wi瞛ienia - podaje BBC. W Brazylii od miesi帷a obowi您uje bardziej restrykcyjne prawo dotycz帷e walki z pedofili.

Włoch siedzi w brazylijskim areszcie już niemal tydzień. Prokuratura nie zgodziła się w ten weekend na uwolnienie 48-letniego mężczyzny.

Wielkie nieporozumienie?

Całe zdarzenie miało miejsca w ubiegłym tygodniu w nadmorskim mieście Fortaleza, w północno-wschodniej Brazylii. Włoch razem ze swoją brazylijską żoną oraz 8-letnią córką spędzali tam wakacje.

Policj zaalarmowała brazylijska para, według której mężczyzna miał dziewczynkę niestosownie dotykać i całować w usta na oczach wielu turystów znajdujących się na plaży. Para nie wiedziała wówczas, że to ojciec i córka.

Zdaniem żony zatrzymanego W這cha, całe zamieszanie to wielkie nieporozumienie. Według niej, świadkowie wyciągnęli pochopne wnioski widząc razem białego mężczyznę i dziewczynkę o ciemnej karnacji. Kobieta jest przekonana, że jej mąż jest niewinny, a jego aresztowanie może jedynie zniszczyć ich rodzinę.

Włoch ofiarą nowego prawa?

W Fortalezie i okolicach w przeszłości wyjątkowo często dochodziło do przestępstw na tle seksualnym, w związku z rozwojem w tym regionie seks-turystyki.

Aresztowanie włoskiego turysty wzbudza coraz większe kontrowersje w samej Brazylii. Zaledwie miesiąc obowiązuje tutaj nowe prawo dotyczące molestowania dzieci poniżej 14. roku życia. Teraz za to przestępstwo grozi od 8 do 15 lat więzienia.

Mężczyzna będzie ponownie starał się o zwolnienie w najbliższych dniach.