DJ AM nie żyje. Przedawkował narkotyki

Adam Goldstein, jeden z najpopularniejszych amerykańskich DJ-ów, który występował pod pseudonimem DJ AM nie żyje. 36-letni artysta najprawdopodobniej przedawkował narkotyki. Ciało muzyka znaleziono w jego nowojorskim mieszkaniu. Kilka miesięcy temu mężczyzna wyszedł cało z katastrofy awionetki.

Ratownicy medyczni, by wejść do apartamentu musieli wyważyć drzwi. Na miejsce wezwał ich zaniepokojony znajomy DJ-a, ponieważ nie mógł dostać się do mieszkania. Ciało mężczyzny znaleziono w sypialni. Policjanci, którzy przeszukali apartament muzyka znaleźli fajkę do palenia kraku oraz silne lekarstwa , wypisywane na receptę.

DJ celebryta

DJ AM miał w klubowym środowisku status gwiazdy. Miksował muzykę dla najlepszych klubów w Los Angeles. Często gościł na łamach prasy plotkarskiej, głównie dzięki związkom z hollywoodzkimi celebrytkami, w tym z Nicole Richie, córką piosenkarza Lionela Richie i piosenkarką Mandy Moore. Tabloidy i portale plotkarskie rozpisywały się także o jego uzależnieniu od narkotyków. W październiku stacja MTV miała wyemitować reality show, w którym muzyk opowiadał o swoim problemie z narkotykami. Artysta twierdził, że poradził sobie z uzależnieniem i od kilku lat nie brał żadnych środków odurzających.

Goldstein już kilka razy umknął śmierci. Rok temu przeżył katastrofę awionetki. Samolot spadł w Północnej Karolinie. Na jego pokładzie był także Travis Barker, perkusista punkowej grupy Blink-182. Obaj muzycy odnieśli w wypadku poważne obrażenia.

Żałoba na Twitterze

Informacja o śmierci DJ-a to jeden z najczęściej pojawiających się tematów na serwisie społecznościowym Twitter. Wielu muzyków umieściło tam swoje posty na cześć zmarłego muzyka. - Jestem wstrząśnięty tą informacją. Spoczywaj w pokoju, Adam - napisał piosenkarz Josh Groban. - Wyrazy współczucia dla bliskich - napisał Pete Wentz, lider zespołu Fall Out Boy.

Sam Goldstein jeszcze kilka dni temu umieścił na Twitterze posty, w których chwalił się z zakończenia prac nad reality show dla MTV oraz informował o kolejnym występie w Atlantic City.

- Adam był pionierem. jako jeden z pierwszych miksował rocka z hip-hopem - powiedział przyjaciel Goldsteina, DJ Scott Schroer znany jako Scotty Boy. Według niego DJ AM wyleczył się z uzależnienia. Po wypadku przyjmował jednak leki przeciwbólowe.