Kamery uchwyciły moment potężnej eksplozji w Bagdadzie [WIDEO]

Nagranie z wojskowych kamer pokazała państwowa telewizja Al Iraqiya, a za nią CNN. Na filmie widać jadącą ulicą ciężarówkę z trzema potężnymi zbiornikami na pace. Po chwili okolicą wstrząsa potężna eksplozja. To, jak dotąd, jedyne nagranie wideo środowych zamachów. W serii eksplozji zginęło co najmniej 95 osób, a kilkaset zostało rannych.

 

Eksplozja, którą nagrały kamery bezpieczeństwa, miała miejsce tuż przed pilnie strzeżoną Zieloną Strefą. Celem ataku była siedziba Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Na nagraniu widać ciężarówkę wiozącą trzy zbiorniki na wodę, w których najprawdopodobniej ukryto materiały wybuchowe. Pojazd wyjeżdża z kadru, sekundy później dochodzi do eksplozji. Siła wybuchu była ogromna. Zniszczeniu uległa fasada budynku MSZ i dziesiątki okolicznych domów. W miejscu eksplozji powstał ogromny krater, zginęło co najmniej 50 osób.

W środę w Bagdadzie doszło do serii podobnych eksplozji. Zamachowcy, oprócz MSZ, zaatakowali również siedziby Ministerstwa Finansów i ONZ. W sumie w atakach zginęło co najmniej 95 osób, ponad 500 zostało rannych.