Za pół roku hala KDT przestanie istnieć

Warszawski ratusz dostał zgodę na rozbiórkę hali KDT. O tym, kto zdemontuje blaszak zdecyduje wrześniowy przetarg. Władze Warszawy przewidują, że jeszcze w tym tygodniu zakończy się procedura rozliczeń z kupcami.

Władze miasta chcą sprzedać halę z prawem do rozbiórki, we wrześniu zostanie ogłoszony przetarg. Hala Kupieckich Domów Towarowych prawie miesiąc temu została zajęta przez komornika. W tej chwili trwa procedura zwrotu majątku kupcom.

Zdaniem Tomasza Andryszczyka, rzecznika warszawskiego ratusza, koszt rozbiórki hali to kilkanaście milionów złotych. Andryszczyk ma nadzieję, że hala zniknie w ciągu 6 miesięcy. Jak dodaje rzecznik, budynek będzie rozbierany ręcznie. Hala musi być zdemontowana na pojedyncze elementy, trzeba będzie odkręcić każdą śrubę. Wcześniej jednak, trzeba wyłonić zwycięzcę przetargu. W ocenie Andryszczyka prawdopodobnie tuż po rozstrzygnięciu przetargu firma przystąpi do rozbiórki.

Władze Warszawy przewidują, że w tym tygodniu zakończy się procedura rozliczeń z kupcami, potem w hali rozpocznie się wielkie sprzątanie.

21 lipca podczas egzekucji komorniczej, w centrum Warszawy doszło do starć firmy ochroniarskiej z kupcami. Rannych zostało 15 policjantów, 4 pracowników ochrony i 2 strażników miejskich. 35 osób trafiło do szpitala. Policja zatrzymała 15 osób. W wyniku zamieszek sam budynek KDT został częściowo zniszczony.

1 stycznia tego roku umowa dzierżawy Kupieckich Domów Towarowych wygasła, jednak właściciele stoisk nie chcieli zwolnić hali.