TVP nie będzie transmitować obrad Sejmu

Od jesieni TVP Info przestanie transmitować obrady Sejmu - informuje "Presserwis". TVP analizowała możliwości prawne rezygnacji z transmisji obrad Sejmu.

"To bardzo źle" - czytaj komentarze polityków>>>

"Flesz parlamentarny" - tak nazywa się nowa pozycja w ogłoszonej właśnie ramówce od 28 września. W ramach programu odbędzie się szybki skrót najważniejszych wydarzeń w parlamencie.

Ramówkę we wtorek zatwierdził zarząd TVP. Z informacji "Presserwisu" wynika, że wcześniej TVP analizowała możliwości prawne rezygnacji z transmisji obrad Sejmu.

Co z misją publiczną?

Oficjalnie Kancelaria Sejmu nie dostała jeszcze informacji o zaprzestaniu transmisji obrad Sejmu w TVP Info. - Trudno, by nas coś jeszcze zaskakiwało w działaniach Telewizji Polskiej. Decyzja zarządu TVP pokazywałaby, jak obecne kierownictwo traktuje misję publiczną - mówi nam Krzysztof Luft, dyrektor Biura Prasowego Sejmu.

Jak się dowiedzieliśmy, również w TVP Info oficjalnie nic jeszcze nie wiadomo o planowanych zmianach. Daniel Jabłoński, rzecznik prasowy TVP, nie chce sprawy komentować, dopóki nie zostanie przygotowane oświadczenie.

Co na to sami posłowie? - Oceniam tę decyzję bardzo negatywnie. Demokracja wymaga również otwartości - komentuje Ryszard Kalisz z SLD. CZYTAJ WIĘCEJ>>>