Album The Beatles "Abbey Road" ma 40 lat

Setki fanów zebrało się koło słynnej zebry przecinającej londyńską Abbey Road. Równo 40 lat temu to zwykłe przejście dla pieszych trafiło na okładkę ich słynnego albumu.

Tłum świętował śpiewając najbardziej znane przeboje Beatlesów i tamując w nieskończoność ruch na wąskiej ulicy. Wszystko po to, by przejść tą samą drogą i sfotografować się tak jak John, Paul, George i Ringo. Dwaj żyjący członkowie zespołu, Paul McCartney i Ringo Starr nie pojawili się wprawdzie, ale był ich ówczesny szef tournee, Tony Bramwell, który powiedział, że przez 40 lat, mimo zmian stylów i rewolucji w muzyce, Beatlesi byli i są nadal na pierwszej pozycji.

Ustawienie się do słynnego zdjęcia zabrało Beatlesom krótką chwilę, między jednym a drugim przejeżdżającym samochodem, ale stało się ono jednym z natychmiast rozpoznawalnych symboli XX stulecia. Zebra przecina Abbey Road tuż koło słynnego studia, w którym Beatlesi nagrali 90 procent swoich piosenek.

Obchody zorganizował właściciel pobliskiej kafejki "Beatles Coffee Shop", który gościł fanów z całego świata, ekipy telewizyjne z 15 państw i wielu fotoreporterów.