"To ksenofobia. Po góralach będą Łemkowie, Ślązacy"

- Koń był pretekstem do ksenofobicznych postaw - uważa senator PiS Tadeusz Skorupa. - Nie można obrażać całych grup, w tym górali polskich. Za chwile zaczną atakować Łemków, Ślązaków, warszawiaków - mówił senator w TVN24.

Chodzi o sprawę publikacji na temat konia, który padł po dowiezieniu turystów do Morskiego Oka. Tadeusz Skorupa uważa, iż po publikacjach na ten temat doszło do znieważenia polskich górali. Skorupa skierował do ministra sprawiedliwości oświadczenie, w którym domaga się wszczęcia śledztwa w sprawie publikowania na internetowych forach obraźliwych dla górali komentarzy.

- Nie atakuję internautów, którzy się merytorycznie wypowiadają, lecz tych, którzy uderzają w ludzi w sposób niegodny. Konstytucja mówi ochronie o godności człowieka - mówił Skorupa.

Przypomnijmy, że po opublikowaniu informacji o żądaniu wszczęcia śledztwa w sprawie komentarzy na forach hakerzy włamali się na stronę senatora, zamieszczając tam obraźliwe zdjęcie i tekst.

Skorupa mówił dziś, że nie wie jeszcze czy skieruje sprawę do prokuratury. - Jestem odporny na zniewagi. Mnie to nie przeszkadza. Jednak takie przestępstwo powinno być ścigane z urzędu. Jeśli nie będzie, to się zastanowię - tłumaczył senator PiS.