Śmierć nastolatka na obozie dla uzależnionych od internetu

Chińska opinia publiczna jest wstrząśnięta śmiercią nastolatka na obozie dla młodzieży uzależnionej od internetu. Eksperci od spraw medycznych zwracają uwagę, że chińskie władze powinny wprowadzić standardy leczenia tego typu uzależnień.

16-letni Deng Senshan zmarł w niedzielę wskutek pobicia przez opiekunów obozu dla młodzieży uzależnionej od internetu, w prowincji Guanxi. Chińscy eksperci zwracają uwagę, że w Państwie Środka nie istnieją żadne regulacje dotyczące metod leczenia młodzieży uzależnionej od wirtualnej sieci. Dopiero kilka tygodni temu w Chinach zakazano stosowania elektrowstrząsów w leczeniu uzależnionych od internetu.

- Ta tragedia nie jest odosobnionym przypadkiem. W większości ośrodków panuje wojskowy rygor, którego nie jest w stanie znieść wielu młodych ludzi uzależnionych od internetu - stwierdził Tan Rao, dyrektor pierwszej w Chinach kliniki, w której leczy się osoby uzależnione od internetu.

W Chinach z internetu korzysta 338 mln osób, z czego około 100 milionów to młodzież. Według szacunków chińskich władz, ponad 10 milionów młodych ludzi uzależnionych jest od internetu.