Ministerstwo Infrastruktury skontroluje Urząd Lotnictwa Cywilnego

Ministerstwo Infrastruktury podjęło decyzję o przeprowadzeniu kontroli w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego - dowiedziały się "Wydarzenia" Polsatu. Sprawdzone zostaną zwłaszcza procedury egzaminacyjne, które umożliwiają uzyskanie licencji pilota. Istnieje podejrzenie, że licencje można było... kupić.

Do warszawskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu korupcji złożyła firma zajmująca się szkoleniem pilotów. Pracownicy Urzędu Lotnictwa Cywilnego mieli za łapówki, które brali od kandydatów na pilotów wystawiać licencje lotnicze. Nie tylko te turystyczne, ale i dotyczące przewozów pasażerskich...

Z informacji stacji wynika, że już wcześniej w środowisku pilotów krążyły pogłoski o "alternatywnych" metodach uzyskania licencji pilota. Jeden z pilotów poinformował dziennikarzy, że kiedy gdy kilka lat temu uzyskał swoją licencję pilota liniowego, oferta zdania wszystkich 14 wymaganych egzaminów wynosiła 15 tys. zł.

CBA przeprowadziło akcję w wyniku, której aresztowano 6 osób. - Pięć z tych osób to członkowie Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej, a także jeden egzaminator i wykładowca przedmiotów lotniczych - powiedział jeden z rozmówców "Wydarzeń" Polsatu. To dopiero pierwsi podejrzani w lotniczej aferze korupcyjnej. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania.