Stasiak: Prezydent nie jest plastikowy

- Ja myślę, że przesłanie pana prezydenta dotrze do Polaków - mówił w TVN24 nowo powołany szef Kancelarii Władysław Stasiak. Wyjaśnił, że to przesłanie dotyczy tego, że warto zajmować się realnymi problemami. Zapewniał też, że prezydent jest autentyczny, a nie plastikowy.

Stasiak powołany na miejsce Kownackiego >>

Stasiak uważa, że mało jest polityków w Polsce, którzy mają tak bezpośredni kontakt z obywatelami. Podkreślał, że prezydent "nie obawia się wejść w tłum i rozmawiać z ludźmi".

Władysław Stasiak nie chciał w bezpośredni sposób odnieść się do wywiadu Piotra Kownackiego, który był przyczyną jego odejścia z Kancelarii Prezydenta. Zaprzeczył jednak, jakoby w Kancelarii nie było nic planowane. Zapewnił, że prezydent ma kalendarz działań.

Zapewniał też, że prezydent nie jest taki, jak określił go w wywiadzie dla "Dziennika" Piotr Kownacki, czyli zbyt szczery i prostolinijny.

- Pan prezydent jest człowiekiem autentycznym. Jest zaprzeczeniem imitacji i czasów plastiku - mówił Stasiak. Podkreślił też, że prezydent nie jest człowiekiem prostolinijnym.