Będzie nowa strona internetowa prezydenta

Powstaje nowa strona internetowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Serwis widział już dziennikarz Krzysztof Leski i opisał go na swoim blogu.

- Kopnął mnie zaszczyt - mailowe zaproszenie do przetestowania nowego serwisu internetowego Prezydenta RP. Na razie jest chroniony hasłem. Szerokiej publiczności ma być udostępniony w poniedziałek, jeszcze jako wersja beta, a oficjalne otwarcie planowane jest na wrzesień - napisał Krzysztof Leski .

- Strona jest może nieco mniej "państwowa" w swoim charakterze niż obecna, ale wychodzi jej to na dobre. Kolorystyka, przejrzystość, nawigacja - w każdej z tych sfer jest postęp - komentuje dziennikarz i skarży się na brak spisu ustaw "w obróbce". Marzy mi się wykaz wg wzoru: "Ustawa o... dostarczona Prezydentowi dnia... termin decyzji mija....". Może się doczekam. Na razie jest to dotkliwa luka w systemie monitorowania w necie polskiej legislacji - komentuje Leski.

Dziennikarz pokazał też jak będzie wyglądała pierwsza strona prezydenckiego serwisu. "Nowością" będzie możliwość zadania pytania prezydentowi mailem. Jest sonda: Jakich informacji poszukujesz na stronie prezydenta? Wprowadzono też "cytat dnia". Jest też m.in. blog. Czyżby Lecha Kaczyńskiego?