Belgia: Spektakularna ucieczka z więzienia. Helikopterem

Trzech więźniów uciekło z belgijskiego więzienia, wykorzystując uprowadzony przez ich kolegów helikopter. Jeden z nich to Ashraf Sekkai - groźny rabuś bankowy, który już raz uciekł z więzienia.

Według władz, które potwierdziły wczoraj ucieczkę, helikopter został uprowadzony, a pilot sterroryzowany bronią, a następnie podleciał pod więzienie pod Brugią i zabrał trzech więźniów. Przestępcy porzucili maszynę 20 kilometrów dalej w pobliżu ulicy. Ostatnio widziano ich jak uciekali skradzionym chwilę wcześniej mercedesem, po tym jak napadli na stację benzynową.

Ucieczkę potwierdził rzecznik resortu sprawiedliwości Leo De Bock. Według niego nie było strzałów i nikt nie został ranny. Rzecznik odmówił jednak zidentyfikowania więźniów.

26-letni Sekkaki, jeden z uciekinierów, to jeden z najgroźniejszych przestępców w Belgii. Został skazany za ponad 16 przestępstw, w tym napady z bronią w ręku i porwanie. Już raz, w 2003 roku, uciekł z więzienia. 5 miesięcy później został pojmany przez policję.

Według agencji Belga mężczyzna, który uwolnił więźniów uprowadzając helikopter, oddzielił się od grupy i ucieka sam.

W Belgii już raz doszło do podobnej ucieczki, gdy do więzienia Nordin Benallal przyleciał helikopter z uzbrojonymi ludźmi.

Także we Francji doszło czterokrotnie do tego typu ucieczki, a w lutym tego roku także w Grecji.