Pijany na skuterze wodnym uderzył w banana

W grupkę wczasowiczów pływających po wodach Bałtyku na bananie wodnym uderzył skuter. Kierujący nim mężczyzna był nietrzeźwy. 15-letnia dziewczyna trafiła do szpitala.

W piątkowe popołudnie na plaży w Krynicy Morskiej 5-osobowa grupka turystów pływała na bananie ciągniętym przez skuter. Niestety nadmorska sielanka została szybko przerwana i o mały włos - zakończyłaby się tragedią. Mężczyzna pływający w pobliżu grupy innym skuterem nie zapanował nad sprzętem i z impetem uderzył w banana.

W jednej chwili piątka turystów znalazła się w wodzie. Czterem z nich nic się nie stało, a kamizelki ratunkowe utrzymywały ich na wodzie. Niestety siedząca na samym przodzie pływającego sprzętu 15 - latka w wyniku uderzenia straciła przytomność i dryfowała zwrócona twarzą do wody. Szybka reakcja kierowcy wodnego banana pozwoliła na wyciągnięcie dziewczyny z wody, a udzielona jej natychmiastowa pomoc przedmedyczna najprawdopodobniej na uniknięcie tragedii.

Poszkodowaną turystkę z wstrząśnieniem mózgu przewieziono do szpitala.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę wodnego skutera, który - jak wykazało badanie alkotestem - miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 4,5 roku pozbawienia wolności.

Serwis policyjni.pl poleca: Strzelanina w trakcie nocnego pościgu za piratem drogowym

Więcej o: