Pentagon dostanie robota zasilanego ciałami zabitych

Pracująca na zlecenie Pentagonu firma z Robotic Technology przedstawiła projekt robota wyposażonego w silnik parowy, który napędzany będzie poprzez "pożeranie" napotykanej materii organicznej - donosi FoxNews.

EATR (Energetically Autonomous Tactical Robot), czyli Taktyczny Robot Energetycznie Samodzielny jest projektowany w amerykańskim stanie Maryland przez Robotic Technology Inc.

Według opisu firmy "jest zdolny znaleźć, połknąć i wydalić energię z biomasy znajdującej się w środowisku, jak również używać konwencjonalnego i alternatywnego paliwa, gdy jest to potrzebne". Nie chodzi jednak wyłącznie o roślinność wśród której robot się porusza, ale m.in. o ciała martwych zwierząt i ludzi.

EATR jest wyposażony w silnik parowy, który zasilany jest poprzez wodę podgrzaną dzięki przetwarzanej energii. Wszystko to odbywa się w obiegu zamkniętym, produkując prąd.

Robot projektowany jest dla Pentagonu i - według zapewnień twórców - jest idealnym narzędziem pola bitwy, dzięki swojej łatwości w poszukiwaniu źródeł energii. Może być używany przez miesiące, a nawet lata, bez konieczności uzupełniania paliwa, ani nawet naprawy.

Na platformie EATR armia może zamontować urządzenia służące do transportu, medyczne, komunikacyjne, czy nawet broń.