O. Rydzyk na Jasnej Górze: Kochani, Murzyn! Nie mył się [POSŁUCHAJ]

- On się nie mył wcale, zobaczcie! - tak ojciec Tadeusz Rydzyk witał na Jasnej Górze czarnoskórego pielgrzyma. Zebrani nagrodzili redemptorystę oklaskami. O sprawie jako pierwszy napisał portal mediafm.net.

Do incydentu doszło w niedzielę w trakcie XVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Po uroczystej mszy przyszedł czas na wystąpienia poszczególnych pielgrzymów. Wybrani wchodzili na podium, wygłaszali krótkie modlitwy i podziękowania. Mówcom odpowiadali księża, ojciec Rydzyk i zebrany tłum.

W pewnym momencie na podium wszedł czarnoskóry słuchacz Radia Maryja. - Kochani, jeszcze Murzyn. Boże! Gdzieś ty się nie mył - skomentował ojciec dyrektor. Ludzie nagrodzili "żart" gromkimi brawami. - Chodź tutaj bracie! On się nie mył wcale, zobaczcie, no! - zachęcał redemptorysta.

"Pięknie mówisz po polsku"

- Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Z wielką tremą chcę dziękować Panu Bogu za Radio Maryja, które tyle nauczyło mnie o Polsce. Jesteście wspaniali, niech was Pan błogosławi - powiedział czarnoskóry mężczyzna. - Ale pięknie mówisz po polsku! - podsumował ojciec Rydzyk. Rozległy się oklaski.

Kornak: Rydzyk jest poza zasięgiem wymiaru sprawiedliwości

- To jest po prostu żałosne i nie powinno zostawać bez reakcji. Natomiast nie oszukujmy się - to jest osoba pozostająca poza zasięgiem wymiary sprawiedliwości - skomentował w rozmowie z Gazeta.pl Marcin Kornak, prezes antyfaszystowskiego stowarzyszenia "Nigdy więcej".

- Nie widzę woli specjalnej, żeby próbować egzekwować prawo wobec tego człowieka, jego słów i czynów. Nie jest to pierwszy tego typu przypadek i podejrzewam, że nie ostatni - powiedział Kornak.

"Rydzyk jest osobą bezkarną "

Materiał portalu mediafm.net znajdziesz tutaj>>>