Wymazali krew ze zdjęcia zabitego chłopca

Ze zdjęcia zabitego młodego chłopaka, przed publikacją, wymazano krew. 19 - letni Isis Obeth Murillo brał udział w demonstracji na lotnisku i zginął od wojskowej kuli. W Hondurasie trwają zamieszki po obaleniu prezydenta Manuela Zelayi.

Fałszerstwo wykryli jako pierwsi dziennikarze z portalu cubadebate.cu. Można tam zobaczyć jak wygląda oryginalna fotografia. Widać na niej ciało 19-letniego Isisa Obeth Murilla, niesione przez innych uczestników. Z głowy kapie krew, zakrwawiona jest także ubranie. Na zdjęciu w honduraskiej gazecie ubranie jest czyste, nie ma też strużki krwi płynącej z głowy.

Gazeta "La Prensa", która dopuściła się manipulacji, wspiera przeciwników obalonego prezydenta Hondurasu Manuela Zelayi, dlatego śmierć jego zwolennika jest kłopotliwa dla buntowników.

Isis Obeth Murillo zginął w czasie demonstracji na lotnisku, podczas próby powrotu obalonego prezydenta do kraju. Demonstrację pacyfikowało wojsko. Śmierć 19-latka została nagłośniona przez media na całym świecie i stała się ikoną zwolenników obalonego prezydenta.