Demonstracja po katastrofie Airbusa: "Precz z latającymi śmietnikami"

Około 5 tysięcy osób, w większości imigrantów z Wysp Komorskich, wzięło udział w demonstracji na ulicach Paryża. Uczestnicy marszu oddali hołd ofiarom katastrofy Airbusa, który rozbił się w drodze do ich kraju.

Członkowie wspólnoty komoryjskiej z Paryża i Marsylii przeszli ulicami wschodniej części stolicy Francji - od Place de la Nation do Place de la République. Nad głowami demonstrantów można było zauważyć transparent z napisem: "Precz z latającymi śmietnikami".

Celem demonstracji nie było tylko oddanie hołdu ofiarom katastrofy, która miała miejsce przed niemal tygodniem w pobliżu Wysp Komorskich. Był to również protest przeciwko wznowieniu lotów linii lotniczych Yemenia na trasie Paryż - Moroni z przesiadką w mieście Sanaa w Jemenie.

W sobotę kompania lotnicza uległa presji i gniewowi Komoryjczyków i zawiesiła te loty. Następnie jednak Yemenia wycofała się z tej decyzji. Za najbardziej niebezpieczny uważany był ostatni etap tej podróży, czyli przelot z Jemenu na Wyspy Komorskie. Zdaniem licznych pasażerów, odbywał się on na pokładzie samolotów w złym stanie technicznym.