Ocalała z katastrofy Airbusa wróciła do Francji

Jedyna pasażerka, która przeżyła katastrofę Airbusa A310 u wybrzeży Wysp Komorskich, powróciła do Paryża. Dzisiaj po południu w największym meczecie Paryża odbędzie się ekumeniczne spotkanie upamiętniające ofiary katastrofy.

Bahia Bakari przyleciała do Francji samolotem Alaina Joyandet, sekretarza stanu odpowiedzialnego za stosunki z byłymi koloniami. Po wylądowaniu na lotnisku w Le Bourget, nastolatka została przewieziona do szpitala Armand-Trousseau w Paryżu.

Alain Joyandet i ojciec dziewczynki spotkali się z dziennikarzami. Według sekretarza stanu, Bahia mówiła mu podczas powrotnego lotu o tym, co zapamiętała z chwili katastrofy. W pewnej chwili odczuła coś, co określiła jako lekkie porażenie prądem elektrycznym, zaraz potem rozległ się potężny huk i Bahia znalazła się w wodzie.

Jej ojciec mówił, że jest rozdarty między żałobą po utracie żony, która leciała tym samym samolotem, a radością z uratowania córki.

Pałac Elizejski zapowiedział, że Nicolas Sarkozy weźmie udział w ekumenicznym spotkaniu, które odbędzie się w Wielkim Meczecie Paryża.